Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Projekt "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo"

Projekt "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo"

Szkoła wzięła udział w projekcie "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo"

23 czerwca 2021
Przejdź do - Wycieczka 6a

Wycieczka 6a

Wycieczka w klasie 6a

23 czerwca 2021
Przejdź do - Wycieczka 1b

Wycieczka 1b

Wycieczka klasy 1b do Nadleśnictwa Łagów

22 czerwca 2021
Przejdź do - Wycieczka  1a

Wycieczka 1a

Wspaniała wycieczka klasy pierwszej . Uczniowie zwiedzali Podziemia Opatowskie , potem degustowali lody .Kolejną atrakcją była przejażdżka turystycznym Melexem do Zochcinka w celu zwiedzenia,, Mini zwierzyńca" oraz „Pszczelego świata” czyli pasieki ze ścieżką edukacyjną oraz apiterapią. Na terenie „Mini zwierzyńca” można było spotkać m. in. lamę, alpaki, kuce szetlandzkie, daniele a także pawie, papugi oraz bażanty. Ważnym elementem zwierzyńca są piękne konie huculskie. Uczniowie zwiedzili również malownicze okolice miasta przejeżdżając turystycznym melexem Super przygoda trzeba ją powtórzyć????

22 czerwca 2021
Przejdź do - „KUBIZM W KUBKU”

„KUBIZM W KUBKU”

III Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Ćmielowskie korzenie. Ponad czasem” pod hasłem „KUBIZM W KUBKU”. ????️????????????️???? Tegoroczna edycja miała na celu poszerzenie wiedzy u uczniów szkół podstawowych na temat przedstawicieli stylu kubistycznego, kształcenie umiejętności wykorzystywania motywów inspirowanych kubizmem, rozwijanie wyobraźni młodych ludzi i kształtowanie myślenia abstrakcyjnego. Gratulujemy????️????????????

22 czerwca 2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 od godz. 9.00,  25 czerwca 2021r. (piątek) według informacji przekazanych przez wychowawców. 

21 czerwca 2021

Uwaga upały!

Poradnik-upały:
 
Upał jest wtedy, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C.  W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi – w południe, za największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12.00-13.00.

Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzi do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwo bicia serca i oddechu.

 

 

21 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Uwaga upały!

Dyplomy

Dyplomy uczestnictwa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie, w realizacji programów edukacyjnych "Czyste powietrze wokół nas", "Skąd się biorą produkty ekologiczne".

 

21 czerwca 2021

"ZBIÓRKA DLA SYLWII"

"ZBIÓRKA DLA SYLWII" ❤️❤️❤️

Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie prowadzili zbiórkę ,,Pomagamy Sylwii". Dziękujemy za okazane serce

❤️

21 czerwca 2021
Przejdź do - „WF z AWF-Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”

„WF z AWF-Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie w projekcie MEN „WF z AWF-Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”

W sobotę, 12 czerwca 2021 r., nauczyciele wzięli udział w szkoleniu MEN „ WF z AWF-Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”, które odbyło się na AWF  w Krakowie. Celem projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki, koordynowanego przez AWF w Warszawie jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej- walka ze skutkami pandemii koronawirusa . Nauczyciele, ukończyli  I etap projektu  i zdobyli  certyfikat. Podczas zaplanowanych szkoleń, najlepsi specjaliści z AWF z całego kraju, będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi  w pracy z młodymi ludźmi.

17 czerwca 2021